W środę, 16 listopada 2016 roku, odbyła się w III Edycja Gry Miejskiej „TaxMania – Pociąg do biznesu” organizowana przez Biuro Rachunkowe BIUREX Sp. z o.o. w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W rywalizacji wzięli udział uczniowie 3 Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kielcach i studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

 

Pięć drużyn odwiedziło prywatne przedsiębiorstwa i instytucje publiczne, które zdecydowały się współpracować z organizatorami gry: Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach, Drugi Urząd Skarbowy w Kielcach, CeZet Bar – ANICZEK Anna Czekaj, GryFik – Weronika Sosnowska, Dom Kredytowy NOTUS S.A. i Agencję Pracy Tymczasowej CRAFTS Sp. z o.o. Właściciele firm przekazali uczestnikom gry cenne informacje na temat zarządzania własnym przedsiębiorstwem i wskazali drogę do stworzenia idealnego biznesplanu.

Dwudziestu pięciu zawodników walczyło o miano najbystrzejszego, najbardziej kreatywnego i komunikatywnego zespołu. Na swojej drodze mierzyli się z licznymi problemami z dziedziny przedsiębiorczości i podejmowali trudne decyzje biznesowe, dokumentując swoje działania perfekcyjnymi zdjęciami.

Mimo zimowej aury młodzież znakomicie poradziła sobie z zadaniami, które napotykali na drodze w biegu śladami kieleckiej przedsiębiorczości. Miano „lidera przedsiębiorczości” mogła zdobyć jednak tylko jedna ekipa.

Zwycięzcą III Edycji Gry Miejskiej „TaxMania – Pociąg do biznesu” została drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach.

Wygrani otrzymali cenne nagrody – nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne, które ufundowało Biuro Rachunkowe BIUREX Sp. z o.o. wraz z Domem Kredytowym NOTUS S.A.