Przez ostatnie tygodnie Biuro Rachunkowe BIUREX było jednym z wykonawców w projekcie "LGD-owskie wsparcie w biznesowym starcie", który realizowany jest w partnerstwie z czternastoma Lokalnymi Grupami Działania z województwa świętokrzyskiego. Projekt skierowany jest do osób powyżej 29 roku życia, pochodzących z obszarów wiejskich, które zamierzają rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej.
 

Celem Projektu jest pobudzenie przedsiębiorczości poprzez zwiększenie liczby mikroprzedsiębiorstw tworzących przez osoby bezrobotne, nieaktywne zawodowo, oraz osoby odchodzące z rolnictwa.

Specjaliści z Biura Rachunkowego BIUREX: Aldona Barcicka, Anna Stefańska, Wioleta Podsiadło i Michał Cielibała prowadzili wykłady i warsztaty w trzech ośrodkach: w Ośrodku Białe Ługi w Trzemosnej, w Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej w Łagowie oraz w Ośrodku Wokół Łysej Góry w Bielinach.

Pod opieką naszych specjalistów uczestnicy szkolenia uczyli się jak rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej, jak rozliczać dotacje, i jak stworzyć prawidłowy biznesplan. Poznali także zagadnienia z zakresu prawnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej, księgowości i podatków w małej firmie.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ z zajęć w Bielinach i Trzemosnej!