Pociąg do biznesu już po raz czwarty dotarł na stację! 16 listopada 2017 r. (czwartek) odbyła się  IV edycja Gry Miejskiej TaxMania „Pociąg do biznesu”. W tegorocznych rozgrywkach wzięli udział reprezentanci pięciu szkół ponadgimnazjalnych: III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 oraz Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego im. Danuty Siedzikówny „Inki”. Gra odbyła się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

W IV edycji gry miejskiej młodzież zmierzyła się z codziennymi problemami przedsiębiorstwa rozpoczynającego i prowadzącego działalność gospodarczą. Zawodnicy walczyli o miano najbystrzejszego, najbardziej kreatywnego i komunikatywnego zespołu. Dzięki rozwiązywaniu zadań i zagadek, jakie czekały na drużyny w kolejnych punktach kontrolnych, uczestnicy mogli wykazać się umiejętnością pracy zespołowej oraz zdolnością radzenia sobie w różnych sytuacjach biznesowych. Tematyka zadań jak co roku dotyczyła problemów z dziedziny przedsiębiorczości,  takich jak obowiązki  przedsiębiorcy w zakresie rozliczania składek na ubezpieczenie społeczne, obowiązek przesyłania plików JPK_VAT, ochrona własności intelektualnej, analiza strategiczna, promocja firmy w mediach społecznościowych, a nawet rozpoznawanie autentyczności banknotów. Każda z grup sporządziła także dokumentację fotograficzną ze swojej biznesowej podróży.

W tym roku do akcji włączyły się instytucje publiczne i przedsiębiorstwa prywatne takie jak: Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Kielcach, Izba Administracji Skarbowej w Kielcach, Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Kielcach, Centrum Ochrony Własności Intelektualnej Politechniki Świętokrzyskiej, Fundacja PEStka,  Kino Moskwa oraz Kancelaria Radców Prawnych Frey & Frejowska Spółka Jawna. Przedstawiciele firm podzielili się z uczestnikami gry swoim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwem i jego promocji, zaś instytucje przekazały uczestnikom wiele cennych wskazówek i informacji o obowiązkach i prawach przedsiębiorcy.

Uroczyste zakończenie Gry Miejskiej odbyło się w Kinie Moskwa. Po interesującej prezentacji Pani Aleksandry Wójcik i wykonaniu przez uczestników ostatniego zadania zespołowego,  przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Rywalizacja była bardzo wyrównana, jednak zwycięzca może być tylko jeden. Laureatami tegorocznej Gry Miejskiej zostali uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach. Zespół otrzymał cenne nagrody – nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne, które ufundowało Biuro Rachunkowe BIUREX oraz piękne albumy ufundowane przez Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Kielcach. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymali od Kina Moskwa zaproszenia na dowolnie wybrany film.

Za udane przedsięwzięcie wszystkim Partnerom serdecznie dziękujemy i jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom!

Galerię zdjęć z wydarzenia znajdziecie tutaj.