Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Kielcach wspólnie z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach organizują kolejną edycję konkursu wiedzy z rachunkowości pod nazwą „Świętokrzyski Konkurs Wiedzy z Rachunkowości”.
 

Konkurs adresowany jest do studentów uczelni z województwa świętokrzyskiego. Jego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań wiedzą z zakresu rachunkowości, poszukiwanie i docenienie szczególnie utalentowanych studentów oraz promocja zawodów z obszaru rachunkowości.

Organizatorzy Konkursu chcą poprzez tę inicjatywę wskazywać rolę wiedzy, stanowiącej podstawę kompetencji przyszłych księgowych, którym przedsiębiorcy powierzać będą odpowiedzialną funkcję prowadzenia ksiąg rachunkowych i sporządzania sprawozdań finansowych. Intencją jest również podkreślenie znaczenia edukacji w osiąganiu przyszłej pozycji zawodowej studentów.
Konkurs jest zaplanowany jako jednodniowy, dwuczęściowy, obejmujący część testową i zadaniową i odbędzie się w terminie 08 kwietnia 2016 r. Zostanie przeprowadzony w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach (przy Wydziale Prawa, Administracji i Zarządzania).
Biuro Rachunkowe BIUREX silnie wspiera to wydarzenie, a dla zwycięzców funduje cenne nagrody.

Więcej informacji na stronie:

http://www.kielce.skwp.pl/Dla,szkol,wyzszych,10578.html