3 października 2016 roku ruszyła II edycja szkolenia "Praktyczna księgowość" organizowana w ramach Akademii Podatkowej "TaxMania".

W szkoleniu wzięło udział dziewięć osób: Aleksandra, Beata, Irmina, Kinga, Mirosława, Monika, Paulina, Sandra i Wioletta.

Podczas 156-godzinnego szkolenia wybitni specjaliści z dziedziny księgowości, prawa podatkowego i doradztwa podatkowego dzielili się z uczestnikami swoją wiedzą teoretyczną i pomagali w rozwinięciu umiejętności praktycznych.

Uczestniczki miały do dyspozycji stanowiska wyposażone w komputery i dostęp do profesjonalnych materiałów dodatkowych: realnych dokumentów księgowych, aktów prawnych, druków podatkowych, i podręcznika zwierającego aktualne rozporządzenia. 

Znaczna część szkolenia przeznaczona została na naukę programu księgowego Symfonia, co w sposób efektywny przygotowało uczestniczki do podjęcia pracy w zawodzie księgowej. 

Szkolenie odbywało się od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 w siedzibie Akademii Podatkowej "TaxMania" i drugiej siedziby Biura Rachunkowego BIUREX przy ul. Częstochowskiej 19.

28 października uczestniczki napisały egzamin kończący szkolenie, podczas którego musiały wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną umiejętnością księgowania dokumentów. 

O jakości kształcenia świadczą wyniki egzaminu - mimo, że słuchaczki nie miały doświadczenia w zawodzie księgowej, sięgały 96%!

Po zakończeniu szkolenia uczestniczki zostały zatrudnione w Biurze Rachunkowym BIUREX na trzymiesięczny okres, co z pewnością ułatwi im zdobycie zatrudnienia w zawodzie.

Szkolenie "Praktyczna księgowość" zyskało bardzo pozytywne opinie słuchaczek:

"Cieszę się, że mogłam wziąć udział w szkoleniu 'Praktyczna księgowość'. Dzięki niemu zdobyłam nową wiedzę, którą będę mogła wykorzystać w praktyce. Wykładowcy bardzo starali się przekazać nam informacje w sposób zrozumiały. Bardzo polecam udział w szkoleniu. Dzięki niemu możemy podnieść swoje kwalifikacje". - Wioletta

"Jestem bardzo zadowolona ze szkolenia. Do tej pory nie uczestniczyłam w szkoleniu, gdzie teoria była połączona z praktyką. Uważam, że osoba, która nigdy nie miała do czynienia z księgowością może dużo się nauczyć i przede wszystkim zrozumieć przepisy, które nie są zrozumiałe dla wszystkich w interpretacji. Jestem przekonana, że szkolenie pozwoli mi iść dalej w kierunku księgowości". - Monika

"Udział w szkoleniu 'Praktyczna księgowość' organizowanym przez Akademię Podatkową 'TaxMania' to doskonały sposób na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych. Informacje i umiejętności zdobywane podczas kursu są pomocne nie tylko w pracy jako księgowa, ale także w życiu codziennym. Uczestnictwo w szkoleniu pozwoliło mi na właściwe ukierunkowanie swojej kariery zawodowej". - Irmina

Edycja II