Maj i czerwiec 2017 roku upłynęły w Akademii Podatkowej Taxmania pod znakiem IV edycji szkolenia "Praktyczna księgowość".

 9 maja kurs rozpoczęło sześciu uczestników: Agnieszka, Anna, Anna, Arkadiusz, Katarzyna i Żaneta. 

Tak jak w poprzednich edycjach wykłady prowadzili specjaliści pracujący w Biurze Rachunkowym BIUREX: Michał Cielibała (doradca podatkowy), Aldona Barcicka (doradca podatkowy), Wioleta Podsiadło (księgowa), Monika Ziółkowska-Pańczyk (radca prawny), Jolanta Gębska (specjalista ds. ubezpieczeń społecznych) i Agata Twardowska (kadrowa).

Szkolenie odbywało się od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 15:00 w siedzibie Akademii Podatkowej TaxMania i drugiej siedzibie Biura Rachunkowego BIUREX przy ul. Częstochowskiej 19. 

Podczas 156-godzinnego szkolenia wykładowcy przekazywali kursantom wiadomości teoretyczne i praktyczne umiejętności z zakresu księgowości. Uczestnicy mieli do dyspozycji stanowiska komputerowe oraz profesjonalne materiały dodatkowe: realne dokumenty księgowe, akty prawne, druki podatkowe i podręcznik zawierający aktualne rozporządzenia. 

Znaczna część szkolenia obejmowała naukę obsługi programu księgowego Symfonia, co w sposób efektywny przygotowało uczestników do podjęcia pracy w zawodzie księgowego. 

5 czerwca odbył się egzamin sprawdzający wiedzę, którą uczestnicy nabyli podczas szkolenia. Podczas egzaminu musieli wykazać się znajomością przepisów, definicji i rozporządzeń, a także umiejętnością księgowania dokumentów. 

Po raz czwarty możemy pochwalić się 100-procentową zdawalnością! Nasi kursanci osiągnęli bardzo wysokie wyniki i otrzymali certyfikaty.

Już w lipcu absolwenci szkolenia rozpoczną trzymiesięczny staż w Biurze Rachunkowym BIUREX - nabyte doświadczenie z pewnością pomoże im w znalezieniu pracy w zawodzie księgowego. 

Szkolenie wzbudziło bardzo pozytywne reakcje uczestników:

Kurs był dla mnie inspirujący i bardzo ciekawy. Wykładowcy w bardzo przystępny i prosty sposób wyjaśniali zawiłości prawa podatkowego. Polecam gorąco wszystkim zainteresowanym i tym, którzy chcą się przekwalifikować i pracować w księgowości. - Anna

Szkolenie "Praktyczna księgowość" było dla mnie bardzo ważne, ponieważ interesuję się zagadnieniami związanymi z księgowością, przepisami podatkowymi. Szczególnie wartościowe było dla mnie odnoszenie się do indywidualnych przypadków i praca nad rzeczywistymi sprawami. Poznałam podstawowe i szczegółowe zagadnienia. Rekomenduję również wykładowców prowadzących szkolenie: Panią Aldonę i Panią Wioletę. Posiadana i przekazywana przez nich wiedza była poparta przykładami z ich własnych doświadczeń. O ich fachowości świadczy również umiejętność zbudowania relacji z uczestnikami, które umożliwiały swobodną pracę nad trudnymi kwestiami podatkowymi. - Agnieszka

Edycja IV