TaxMania to nowoczesna Akademia Podatkowa, w której młodzi ludzie poznają zagadnienia związane z biznesem i przedsiębiorczością

Gra Miejska "TaxMania: Pociąg do biznesu": EDYCJA I

Gra Miejska "TaxMania: Pociąg do biznesu": EDYCJA I

I edycja KIELECKIEJ GRY MIEJSKIEJ TAXMANIA: POCIĄG DO BIZNESU


5 drużyn, każda 5-osobowa.To oni wykorzystali szansę na sprawdzenie się i poznanie jak działa prawdziwy biznes. Zwycięska grupa nr 5 została nawet tygrysem przedsiębiorczości! 😉 Innowacyjna gra miejska w sposób aktywny i pełen wrażeń, ułatwiła zdobycie wiedzy przydatnej w prowadzeniu i rozwijaniu przyszłych biznesów uczestników.

Gra miejska odbyła się 21 listopada 2014 roku (piątek) w godzinach od 09:00 do 15:00, na terenie Kielc. Udział wzięli uczniowie i studenci z lokalnych liceów, bo jej celem było rozwijanie wiedzy z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej. Uczestnicy w trakcie gry rozwiązywali zagadki finansowe oraz wykonywali zadania, których efektem było stworzenie biznesplanu dla przedsiębiorstwa.

Innowacyjna gra w sposób aktywny i pełen wrażeń, pozwoliła zdobywać wiedzę przydatną przy zakładaniu i prowadzeniu firmy. Gra odbywała się na terenie miasta Kielc, w pięciu instytucjach i pięciu zaprzyjaźnionych przedsiębiorstwach, gdzie na uczestników czekały informacje: jak pozyskać środki, jak zdobyć klientów i pracowników, skutecznie reklamować się, czy też - jakie podatki i ubezpieczenia należy opłacić, jakie zezwolenia są potrzebne dla danego typu działalności. Wykonując zadania uczestnicy napotykali na typowe problemy, z jakimi mają do czynienia właściciele małych przedsiębiorstw. Całość tych informacji posłużyła im do stworzenia koncepcji działania kawiarni miejskiej i napisania pięciu biznesplanów.

Punkty kontrolne znajdowały się w Drugim Urzędzie Skarbowym, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oddział Kielce, Urzędzie Miasta Kielce, Powiatowym Urzędzie Pracy, Banku Spółdzielczym w Kielcach oddział pierwszy, CeZet Bar, kawiarni Parkowa, Wikam Pracowni Reklamowej i Ekoinnowatorze.

W grze wzięło udział pięć drużyn, każda składała się z pięciu uczestników. Zdolności komunikacyjne, umiejętność słuchania i obserwacji, kreatywność i podejmowanie trafnych decyzji zapewniły jednej drużynie przewagę nad pozostałymi uczestnikami. Planowane przez zespoły koncepcje biznesowe oceniane były za pomysł, dokumentację fotograficzną, ilość zdobytych punktów, czas i poprawność stworzenia biznesplanu.

Mamy nadzieję, że to niezwykłe połączenie ruchu i rywalizacji na długo zapadnie w pamięci uczestników a zdobyta wiedza zostanie wykorzystana w realnym życiu.

Galerie

TAXMANIA

Tarnowska 15
25-394 Kielce
Email:
info@biurex.pl
Telefon:
+ 48 (41) 335 83 83, +48 607 033 240

Na skróty

AKTUALNOŚCI FAQ KONTAKT O NAS OFERTA POLITYKA PRYWATNOŚCI PROJEKT UNIJNY TAXMANIA WYDARZENIA

Znajdziesz nas także na:

Projekt i wykonanie BerMar multimedia